Tip na darček pre vyznávačov adrenalínu

Tip na darček pre vyznávačov adrenalínu

by spravca

Je váš partner milovník adrenalínu a blíži sa čas jeho narodenín? Nemusíte si lámať hlavu s vymýšľaním, aký darček by sa mu páčil. Celkom iste bude nadšený z freestyle kolobežky. Skvelé je, že klasickú kolobežku si môžete kúpiť i vy a vonku sa spoločne budete venovať zábavnému pohybu. Vy si zajazdíte a váš partner zapracuje na vylepšení skokov alebo si vyskúša nové triky.

Skáčte a tešte sa zo života

Všetky typy kolobežiek sú športovou pomôckou, ktorá poteší malé deti, dospelákov a dokonca aj seniorov. Kolobežka je cestou ako spestriť vonkajšie aktivity, zabaviť sa zlepšovať kondíciu. Freestyle kolobežka navyše znamená pri každej jazde dávku adrenalínu, ktorý bude pri skokoch stúpať do závratných výšin. Jazdu na freestyle kolobežke si najviac užijete na U rampách, ale prakticky celé mesto môže byť vašim cvičiskom. Veď skočiť sa dá aj zo schodov alebo z múrov. Zábavné je tiež jazdenie po hranách obrubníkov alebo preskakovanie lavičiek v parku. Nadšenci jazdy na freestyle kolobežkách sú tak trochu hazardéri, milujú slobodu a voľnosť, ale trocha opatrnosti nikdy nezaškodí. Hlavne začiatočníci by sa mali vzdať myšlienky na frajerské jazdenie bez prilby a chráničov.

Freestyle kolobežku spoznáte na prvý pohľad

Obyčajné kolobežky majú skôr mohutnejšiu konštrukciu, ale freestyle kolobežky potrebujú kvôli skokom spĺňať iné parametre ako stabilitu. Na prvý pohľad sú nižšie, hlavný rám je tenší a kolieska sú oproti klasickým kolobežkám o polovicu menšie. Keďže nejde o kolobežku určenú primárne na jazdenie, konštrukcia hlavného rámu je spevnená, aby odolala prípadnému pádu po zoskoku.

Tá správna freestyle kolobežka

Pri kúpte freestyle kolobežky uprednostnite obchody, ktoré ponúkajú kolobežky overených značiek. V tomto ohľade vám odporúčame internetový obchod inSPORTline. Všetky freestyle kolobežky sú vyrobené z hliníka, ktorý je extrémne odolný a zároveň ľahký. Kolobežky na skoky sú zväčša určené pre jazdcov do váhy 100 kg. Overte si pred kúpou jej nosnosť. Veľmi dôležitá je výška riadidiel. Ruky položené na riadidlách nesmú byť príliš zohnuté alebo napäté. Pre priemerne vysokého jazdca (cca. 175 cm) kúpte freestyle kolobežku s riadidlami vo výške okolo 65 cm. Spomínali sme, že tento typ kolobežiek má malé kolieska. Platí pravidlo, že čím sú menšie, tým lepšie sa kolobežka ovláda. Tvrdosť koliesok vplýva na rýchlosť. Najrýchlejšiu jazdu vám umožnia veľmi tvrdé kolieska.

 

You may also like