Strešné boxy: pomocník v lete i v zime

Strešné boxy: pomocník v lete i v zime

by spravca

Zdá sa vám, že na cestách vidíte čoraz viac vozidiel so strešnými boxami? Nejde len o zdanie, pretože toto príslušenstvo na auto je nevyhnutným pomocníkom pre veľké rodiny a dlhšie výlety. Strešné boxy ponúkajú praktické riešenie pre prepravu batožiny a rôznych predmetov, a to nielen v letných mesiacoch, ale aj v zime. Ako vám strešný box môže uľahčiť život po celý rok?

Letná dovolenka bez stresu

Leto je obdobím dovoleniek a výletov. Ak máte rodinu, dobre viete, koľko batožiny sa vám môže nazbierať. Auto sa rýchlo zaplní a zrazu vás chytá panika. Strešný box vám v tomto prípade pomôže. Umožní prepraviť objemné predmety ako sú kufre, tašky, stany, športové potreby a detské kočíky bez toho, aby ste museli obetovať priestor v aute. Vďaka tomu sa budete môcť pohodlne usadiť a vychutnať si cestu bez stresu.

Zimné radovánky s komfortom

Aj v zime vám strešný box môže prísť vhod. Môžete v ňom prepravovať lyže, snowboardy, sánky, boby a ďalšie zimné vybavenie. Nemusíte sa tak obávať, že vám zaberú miesto v aute a znečistia ho od snehu a blata. Strešný box vám taktiež pomôže pri sťahovaní a pri preprave väčších predmetov ako sú vianočné stromčeky alebo nábytok. Vždy majte na mysli, že preťaženie strešného boxu sa nevypláca, pretože môže prísť k tomu, že sa zničí strecha alebo pneumatiky kormoran.

Osvojte si pravidlá jazdy s boxom na streche

Nedajte sa zlákať veľkým objemom strešného boxu. Aj do menšieho, ale vyššieho boxu sa dajú uložiť napríklad detské vozíky či zložený kočík. Dôležité je, aby ste si vybrali box, ktorý nebude v prednej či zadnej časti strechy prečnievať tak, že neuvidíte na vozovku alebo na semafory. V zadnej časti je prečnievanie boxu nepraktické aj kvôli otváraniu kufra. V extrémnych prípadoch by sa mohlo stať, že veľký náklad poškodí strechu a preťaží letné pneumatiky.

Pri prudkom brzdení sa môže náklad v boxe uvoľniť a dokonca preraziť stenu boxu. Preto náklad vo vnútri vždy pripevnite popruhmi. Uložte veci tak, aby najťažšie boli na dne v strede boxu. Okolo nich poukladajte ľahšie veci. Do niektorých boxov sa dajú dokúpiť aj priehradky, ktoré vám uľahčia orientáciu.

Zákon neupravuje jazdu so strešným boxom, ale rozum káže, že jazdiť vo vysokej rýchlosti by bol hazard. Nielenže vás môže prekvapiť vietor, ale tiež platí pravidlo, že rýchlejšia jazda znamená vyššiu spotrebu. Ideálna rýchlosť s plne naloženým strešným boxom je okolo 90 km/h. Dávajte si pozor na otvorených priestranstvách a v zákrutách. Ovládanie vozidla a aj spotrebu viete ovplyvniť tým, že si kúpite strešný box aerodynamického tvaru.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like