Sprievodca informáciami o matracoch

Sprievodca informáciami o matracoch

by spravca

Približne každých 10 rokov je čas na výmenu starých matracov za nové. Ak práve stojíte aj vy pred neľahkou úlohou výberu vhodného matraca, zídu sa vám všetky informácie. Sprievodca informáciami o matracoch vám zodpovie najčastejšie otázky, ktoré si ľudia kladú počas kupovania matraca.

Matrace s ohľadom na zdravotný stav

Matrace prispievajú k lepšiemu spánku a tiež k lepšiemu zdravotnému stavu. Prihliadnite pri výbere matraca na to, aké zdravotné problémy vás trápia. V prípade, že ste zdraví ako buk, odporúčame kúpiť matrac z lenivej peny, ktorá vyhovuje väčšine ľudí. Kto má problémy s chrbticou a kĺbmi, ten sa musí zamerať na matrace s prívlastkom ortopedické. Opäť môže ísť o matrac, ktorý bol vyrobený z lenivej t.j. pamäťovej peny, vhodná je tiež PUR pena. Pre ľudí náchylných na alergie sú určené hypoalergénne matrace. Dobre sa vyspia na matraci vyrobenom z latexu.

Matrace podľa tvrdosti matraca

Tvrdosť matraca je veľmi dôležitá vlastnosť, ktorá prispieva k pohodliu počas spánku. Pri výbere stupňa tvrdosti matraca sa zamyslite nad vašou preferovanou pozíciou v spánku. Tvrdšie matrace vyhovujú tým, ktorí spia na chrbte. Pre ľudí spávajúcich prevažne na boku sú lepšie stredne tvrdé matrace. Veľkú úlohu zohráva aj vek a hmotnosť človeka. Seniori sa lepšie vyspia na mäkkom matraci a ľudia trpiaci nadváhou na matraci tvrdšom. Na stránkach matracentrum nájdete matrace rôznej tuhosti vyrobené zo všetkých dostupných materiálov.

Ideálne rozmery matracov

Pri kúpe rámu postele myslite na to, že k atypickým rozmerom budete musieť zohnať adekvátny matrac. Môže sa stať, že pre vašu posteľ nebude matrac bežne dostupný a priplatíte si za výrobu nadrozmerného matraca. Štandardne sa vyrábajú dvojlôžka a k nim matrace 180 x 200 cm. Príliš vysokí ľudia nemajú na výber a posteľ i matrace si musia dať vyrobiť na zákazku. Podľa odborníkov by mala byť dĺžka matraca dlhšia o 20 cm od výšky spiaceho.

Hygienické štandardy matracov

Udržiavať matrac v hygienicky nezávadnom stave dá zabrať. Preto myslite na tento aspekt pri kúpe matraca a vyberte taký, ktorý má snímateľný poťah. Poťah vyperiete v práčke a máte po starostiach. Ak ste takýto matrac nekúpili, znehodnoteniu matraca zašpinením predídete vďaka jeho ochrane. Na ochranu matracov slúžia chrániče a vrchné matrace. K vysokým hygienickým štandardom matraca a k jeho vyššej životnosti prispievajú rošty. Vždy kupujte rošty na posteľ, ktoré sú určené pre daný typ matraca.

 

 

 

 

 

You may also like