Ako vybrať perfektný mestský bicykel

Ako vybrať perfektný mestský bicykel

by spravca

Mestský bicykel primárne neslúži na športovanie, ale aj na ňom sa dá za mestom dobre vypotiť. Tento dopravný prostriedok je určený hlavne pre ľudí, ktorí hľadajú alternatívne a ekologické spôsoby prepravy po meste. Kúpou mestského bicykla ušetríte na palive do auta alebo na lístkoch na autobus. Ušetríte si tiež stres, ktorý hrozí pri hľadaní parkovacieho miesta pre auto. Ako by mal vyzerať perfektný mestský bicykel?

Kde jazdiť s mestským bicyklom

Mestský klasický alebo elektrický bicykel typu mestský je podľa názvu určený na prepravu po meste. Môžete s ním síce ísť aj za mesto a zajazdiť si pár kilometrov, ale po dlhšej jazde sa nebudete cítiť komforte. Tento model bicykla je skvelý pre jazdenie do práce, do obchodu alebo po parku. Nehodí sa do terénu, keďže nemá odpruženú konštrukciu.

Mestský bicykel má nižší rám. Dobre sa naň vysadá a tiež sa z neho zosadá. Pri jazde vám nebude prekážať, že máte oblečené sako alebo šaty. Jazdíte totiž vzpriamenej polohe vďaka vyššie položeným riadidlám. Oceníte i iné drobnosti mestského bicykla. Napríklad ochranný kryt na retiazke, nosiče na pripevnenie tašiek alebo vtipné zvončeky, ktoré má aj detský bicykel.

Veľkosť a materiál rámu bicykla

Pri výbere mestského bicykla je presne ako u iných modeloch bicyklov dôležité to, ako je veľký rám. Veľkosť rámu sa určuje podľa výšky jazdca. Tento parameter je dôležitý pre pohodlie počas bicyklovania. Ak si budete bicykel vyberať osobne, postavte sa nad sedadlo a musíte mať pod rozkrokom ešte cca. 3 cm voľného miesta. V prípade, že kupujete bicykel online, riaďte sa tabuľkami predajcu. Bicykle pre dospelých sa vyrábajú s rámom veľkým od 15 do 24 palcov. Pre priemerne vysokého človeka merajúceho 170 cm je určený bicykel s rámom 19 až 20 palcov.

A čo materiál rámu bicykla? Pri prekladaní bicykla z autobusu alebo pri jeho uskladnení do pivnice oceníte, keď bude bicykel čo najľahší. Veľmi ľahké a skladné sú bicykle, ktoré majú rám vyrobený z hliníka. Do mesta je hliníkový bicykel ideálny. Druhou možnosťou sú oceľové rámy, ktoré sú pružnejšie, ale ťažšie. Medzi drahšie patria bicykle vyrábané z titánu alebo karbónu. Keď si zakladáte na kvalite, zamerajte sa na tieto dva materiály a bicykel kúpte zo stránok inSPORTline.

Skladací mestský bicykel je top

Na záver spomenieme zaujímavý variant mestského bicykla. Ide o bicykel skladací. Je zrejmé, že jeho najväčšou prednosťou je jednoduchá manipulácia a skladovanie. Skladací bicykel sa vám zmestí dokonca pod posteľ. Nemusíte ho ani parkovať do stojanov. Po zložení je tak kompatibilný, že si ho môžete zobrať do práce a uložiť ho skrinky alebo k stolu.

 

 

 

 

You may also like