Spestrenie každého tréningu vďaka gume na cvičenie

Spestrenie každého tréningu vďaka gume na cvičenie

by spravca

Gumy na cvičenie resp. odporové gumy sa stávajú populárnou pomôckou vo fitness centrách i na domáce trénovanie. Všetci, ktorí s gumou cvičia vám potvrdia, že vďaka tejto skladnej pomôcke si dokážu spestriť každý tréning. A nielen spestriť, pretože cvičenie s odporovou gumou môže byť samo o sebe náročným tréningom. Veľká variabilita cvikov, skvelá cena a malé rozmery sú to, čo iste presvedčí aj vás, aby ste si gumu na cvičenie kúpili.

Pomôcka na cvičenie pre každého

Guma na cvičenie patrí medzi pomôcky na cvičenie, ktoré sa zídu každému športovcovi. Odporové gumy s radosťou využívajú tiež ľudia so zdravotnými problémami. Táto pomôcka totiž skvele poslúži pri rehabilitáciách pohybového aparátu. Odporové gumy majú počas tréningu dvojakú funkciu. Buď slúžia na to, aby ste si cvik sťažili, alebo je guma pravým opakom t.j. pomáha pri istých druhoch cviku. Už len vďaka tejto dvojitej funkcii sa dá tušiť, že odporovú gumu je možné zapojiť do silového tréningu, do kardio tréningov a tiež na popreťahovanie pred cvičením. Gumy na cvičenie sa dajú kúpiť vo forme slučky alebo gumových pásov. Neprepojené gumy môžete pripevniť napríklad na hrazdu.

Variabilné a zábavné cvičenie

Upadnúť do stereotypu pri cvičení so sebou nesie dve riziká. Prvé tkvie v tom, že stereotyp vo vás vyvolá nechuť k cvičeniu. Druhé riziko je jednosmerné zaťaženie istej partie. Nechuti a jednosmernému zaťaženiu sa dokážete vyhnúť aj vďaka gume na cvičenie. S gumou sa dajú realizovať prakticky všetky cviky, ktoré máte zaradené do tréningového plánu. Športovci často vravia, že počas samotného cvičenia s gumou ich napadnú nové cviky. Guma na cvičenie posúva hranice tréningu a vašej kondície neustále vpred. Odporové gumy je možné natiahnuť na lýtka, stehná či na ruky. Je jasné, že týmto spôsobom budete formovať úplne celé telo.

Vyberte si podľa vašich požiadaviek

Spomínali sme, že odporová guma môže byť slučkou alebo pásom. Okrem toho existuje i akýsi vyšší level gúm v podobe expanderov s úchytmi. Pri kúpe si všímajte, akú záťaž výrobca pri danom produkte uvádza. Pri cvičení by ste mali cítiť odpor, ale nie taký, ktorý nedokážete prekonať bez bolesti. Každá značka gúm na cvičenie má odpor rozdelený do kategórií, ktoré sa odlišujú farbami. Žltá farba gumy zväčša znamená menší odpor, stredný odpor označuje červená farba a zelené gumy vytvárajú vysoký odpor. Ak chcete gumu využívať pri drepoch či výkopoch, zamerajte sa na gumy s protišmykovou úpravou. Výber odporovej gumy vám značne uľahčí e-shop inSPORTline – pri každom produkte nájdete nielen podrobný popis, ale tiež rôzne rady a tipy na cvičenie.

 

 

You may also like