Použité stroje ušetrite s nimi aj vo vašej firme

Použité stroje sú lacné, no výkonné. Ušetrite s nimi aj vo vašej firme

by spravca

Mnoho ľudí kupuje v snahe ušetriť radšej ojazdené než nové autá, a to napriek tomu, že sa vystavujú riziku skrytých chýb, ktoré by sa mohli prejaviť neskôr. Pre použité stroje to však platiť nemusí. Nie sú síce najmodernejšie, ich kúpou však môžete ušetriť a získať na ne rovnakú záruku, ako na nový stroj. Prečítajte si, prečo vám použitý bager, minibager či iný stavebný stroj urobí rovnakú službu ako čisto nový.

Prečo kupovať použité stroje

Prvotným zámerom, ktorý vedie mnohé firmy k nákupu použitých strojov je, samozrejme, šetrenie finančných prostriedkov. Tých totiž nikdy nie je nazvyš, investícia v rádoch desiatok či stoviek tisíc do nového bagra, dozéra alebo nakladača potom môže zabrzdiť, ak nie ohroziť rozvoj firmy na dlhé roky. Ak tomu chcete zabrániť, máte niekoľko možností:

Využite financovanie – Máloktorá firma má dostatok prostriedkov, aby mohla okamžite zaplatiť plnú kúpnu cenu stroja. Vo väčšine prípadov je teda samozrejmosťou ísť cestou leasingu. Záťaž na firemný cash flow sa tým pádom rovnomerne rozloží a náklady na splátky budete môcť vykrývať tržbami za zákazky počas viacerých rokov. Nevýhodou je, že stroj sa stane vaším majetkom až po uhradení poslednej splátky (resp. v prípade operatívneho leasingu k tomu nepríde vôbec). Leasing ponúkajú leasingové spoločnosti, banky, ale tiež priamo predajcovia strojov.

Požičajte si stroj na potrebné obdobie – V prípade, že vo firme zažívate náhly nápor práce, môžete ísť cestou výpožičky strojov. Mnohé požičovne stavebných strojov ponúkajú pri dlhodobom vypožičaní výhodné cenové podmienky a množstvo benefitov, ako napr. servisné prehliadky priamo na stavenisku zadarmo. Stroj sa síce nestane firemným majetkom, náklady na jeho prenájom si však môžete jednoducho odpočítať z daní. Navyše, stroj máte k dispozícii takmer okamžite, požičovňa tým pádom poskytne vášmu strojovému parku neoceniteľnú flexibilitu.

Vyberte si použité stroje namiesto nových – Môžete ich kúpiť za zlomok ceny nového stroja. Nedisponujú síce najmodernejšími vylepšeniami a funkciami, no v prípade, ak stavíte na osvedčenú značku a seriózneho predajcu, budú vám použité stroje slúžiť po dlhé roky rovnako dobre ako tie nové.

Použité stavebné stroje aj so zárukou

Mnoho firiem sa pri kúpe použitých stavebných strojoch obáva, či budú plne funkčné a nie príliš opotrebované. Pri kúpe cez inzerciu by ste si preto mali stroj dôkladne obzrieť za asistencie mechanika, ktorý dokáže stav posúdiť. Nikto nie je dokonalý a napriek precíznej obhliadke sa na stroji môžu vyskytnúť skryté chyby.

Ak sa však rozhodnete nakúpiť použité stavebné stroje cez značkového predajcu akým je napr. Zeppelin SK, získate istotu stopercentne jasného pôvodu a funkčnosti. Technici podrobujú každý použitý stroj pred predajom dôkladnej prehliadke a servisu a dbajú na to, aby každý kus splnil prísne limity veku a opotrebovanosti. Zeppelin SK ponúka na použité stroje dokonca záruku tak, ako na akýkoľvek nový stroj. Prvým typom záruky je CAT Certified Used, pri nej platí záručná doba 12 mesiacov alebo 3 000 motohodín. Pri záruke Dealer Certified Used platí záručná doba 6 mesiacov alebo 1 500 motohodín.

Bager, valec, nakladač, minibager a desiatky iných

Asi nemusíme zdôrazňovať, že použitý bager, dozér, valec či minibager nebude mať takú nízku spotrebu paliva, emisie a takú vysokú úroveň výbavy ako najmodernejší model. Pri osvedčených značkách ako napr. CAT sa však môžete spoľahnúť, že mechanike a hydraulike strojov používaných niekoľko rokov nebude dochádzať dych ani v náročných podmienkach súčasného stavebníctva.

You may also like