Kupujeme lamelový rošt do postele

Kupujeme lamelový rošt do postele

by spravca

Lamelové rošty sa umiestňujú v rebríčku obľúbenosti na prvom mieste. Dôvody sú zrejmé – sú synonymom dobrej ceny a skvelých parametrov. Ak ste práve kúpili posteľ a zháňate matrace, treťou položkou vo vašom nákupnom zozname budú rošty do postele. Viete, podľa čoho vyberať lamelový rošt?

My rošt do postele nepotrebujeme

Hlavne staršie ročníky boli zvyknuté na postele, ktoré mali pod matracom tvrdé dosky. Dokonca aj dnes sa nájde vo veľa domácnostiach takáto posteľ. Bohužiaľ vás musíme varovať, že tvrdá doska nie je pod matrac vhodná. Ak nemajú rošty do postele prieduchy, je jasné, že matrac nemôže dýchať a tvorí sa v ňom vlhkosť. Matrac sa sám o sebe nedokáže odvetrávať i v prípade, že je veľmi priedušný, napríklad pružinové varianty. Okrem odvádzania vlhkosti slúžia rošty ako podpora pre matrac. Vďaka roštom matrac drží svoj tvar aj po rokoch využívania. Rošty sú praktické pri vyklápaní postele, a ak ide o rošt polohovateľný, tak máte v posteli zaručení komfort.

S lamelovým roštom nešliapnete  vedľa

Lamelový rošt je možné položiť pod penové, latexové i sendvičové matrace. Pozor na polohovateľné lamelové rošty, ktoré by mohli poškodiť pružinové matrace. Lamelové rošty sa nehodia aj pod príliš hrubé matrace (viac ako 20 cm) a pod matrace s kokosovou vrstvou. Pri dodržaní uvedených pravidiel je lamelový rošt správnym krokom ku kvalitnému spánku.

Dôležitý je počet lamiel a rozstupy medzi nimi

Možno vás láka kúpiť lacný lamelový rošt zo supermarketu. Takéto príliš lacné lamelové rošty majú zväčša menej ako 28 lamiel, čo nie je znakom kvality. Menší počet lamiel tiež znamená, že je medzi lamelami veľká diera, do ktorej matrac zapadá a deformuje sa. Vyšší počet lamiel zabezpečí lepšie odpruženie i oporu každému matracu. Najkvalitnejšie lamelové rošty majú dokonca až 42 lamiel. Znakom dobrého lamelového roštu je tiež to, keď sú rozstupy medzi lamelami menšie ako 5 cm.

Polohovateľný rošt pre vyšší komfort

Lamelové rošty sa vyrábajú pevné alebo polohovateľné. Pevnosť roštu neznamená, že sa nedá rošt vyklápať, ale musí ísť o rošt s prívlastkom výklopný. Vyklápanie zboku alebo z prednej strany umožňuje pohodlný vstup do úložného priestoru postele. Polohovateľné rošty je možné ovládať manuálne alebo drahšie modely prostredníctvom ovládača. Polohovanie roštu resp. matraca ocenia nielen seniori. Vyvýšená zadná časť nahradí vankúš a bude sa vám pohodlne sedieť pri čítaní. Vyššia predná časť uľaví uboleným nohám.

 

 

You may also like