Je lepšie kŕmiť psíka konzervami alebo granulami?

Je lepšie kŕmiť psíka konzervami alebo granulami?

by spravca

Milovníci štvornohých domácich zvieratiek často riešia dilemu, aká strava je pre psa najvhodnejšia. Niekto skončí pri varenom mäse, niekto nedá dopustiť na surovú tzv. barf stravu, iný je zarytým kŕmičom s granulami a ostatní kŕmia psa mäsovými konzervami. Ak sa práve rozhodujete, či dať prednosť granulám, alebo konzervám, tak vám s rozhodovaním trochu pomôžeme.

Mäsové konzervy

Voňavé mäsové konzervy má rád každý psík. Sú šťavnaté, nádherne voňajú a jednoducho sa konzumujú. Krmivo pre psy v podobne konzerv majú radi aj majitelia psov, pretože ich jednoducho otvoria a vysypú do misky. Pozor na to, že otvorenú konzervu je nutné skladovať v chladničke. Ak váš pes nemá zažívacie problémy, tak by mu strava v konzerve nemala robiť problém. Horšie takúto stravu znášajú psy, ktoré jedia hlavne granule. Pri prechode na konzervy veľmi často trpia hnačkami. Nemusí sa však obávať, že by psie konzervy neboli plnohodnotnou stravou. Ak sa zameriate na zloženie konzervy a vynecháte kúpu takých, ktoré obsahujú veľký podiel obilnín, sóje a dochucovadiel, tak by mal váš pes prosperovať. Kvalitné konzervy predáva nielen obchod s chovateľskými potrebami, ale tiež každá väčšia drogéria. A aké typy konzerv v obchodoch nájdete? Prvou možnosťou sú kúsky mäsa v omáčke. Tento typ majú psíci najradšej. Druhým typom je akási paštéta t.j. paté, ktorá obsahuje pomleté mäso.

Psie granule

Granule pre psov sú najčastejšie podávaným krmivom. Ich výhoda tkvie v tom, že po otvorení ich môžete skladovať aj niekoľko mesiacov. Zároveň sa granule dajú kúpiť vo veľkých, výhodných baleniach, čo znamená, že nebudete musieť myslieť na dopĺňanie zásob konzerv. Nemenej dôležitá je finančná stránka, pretože kŕmenia konzervami vás vyjde drahšie ako s granulami. Dávkovanie granúl je vždy vyznačené na obale, takže by ste nemali mať problém s obezitou psíka. Granule uprednostňujú mnohí chovatelia aj z dôvodu ich priaznivého vplyvu na chrup maznáčika. Pre chovateľov je tiež dôležité zloženie, ktoré je na každom balení granúl vyznačené. Nevýhodou takéhoto stravovanie je to, že niektorým psíkom granule nechutia a veľkú časť granúl nestrávia. Ak chcete psovi podávať granule, tak si najskôr kúpte malé balenie, aby ste zistili, ako bude na takúto stravu reagovať. Rôzne druhy krmiva pres psov za vynikajúce ceny zakúpite v e-shope Bugy.

Ostatné druhy krmiva

Niektorí ľudia psom varia mäso. Samozrejme, že takéto kŕmenie je pre psov rajom. Lenže len skúsený chovateľ vie odhadnúť, koľko a akého mäsa by mal pes skonzumovať. K mäsu musíte zvieraťu podávať aj zeleninu a prílohy, aby získal zo stravy všetky potrebné živiny. Surové mäso je pre psa tiež veľmi zdravé a chutné. Avšak zháňanie kvalitného mäsa a jeho skladovanie je zložité.

 

 

You may also like