Je čistenie fasád taká veľká veda? Ako na to, čo robiť a čo nie?

Je čistenie fasád taká veľká veda? Ako na to, čo robiť a čo nie?

by spravca

Pred pár rokmi možno nie až tak známe, no teraz populárne a účinné – profesionálne čistenie fasád. Že ste o tom ešte nepočuli? Chyba! Je najvyšší čas sa tejto téme povenovať. Nezáleží na tom, či váš dom už čo-to zažil alebo naopak, je čisto novučičký. Čistenie fasády treba totižto riešiť skôr či neskôr pri každej nehnuteľnosti.

Prečo je čistenie fasád dôležité?

Nuž, na otázku „Prečo je čistenie fasád dôležité?“ by mohlo byť odpovedí hneď niekoľko. Predstavte si, že by ste jeden a ten istý kabát nosili napríklad 5 rokov nepretržite, či prší, či sneží alebo fúka. Asi by to nebolo nič vábne pre vaše oči a nič prospešné pre váš kabát. Presne toto ale platí aj pre vašu fasádu, na ktorú častokrát mnoho majiteľov zabudne. Omietka je niečo ako kabát pre váš domov, v ktorom si chcete spokojne, šťastne a zdravo nažívať. Bez čistej fasády to však nepôjde.

 

Tak teda, ako vyčistiť fasádu domu?

Pýtate sa, ako vyčistiť fasádu domu? Na trhu je riešení neúrekom, v rôznom cenovom rozmedzí. Ak sa ale nechystáte investovať do ničoty, akýkoľvek voľne dostupný prípravok z obchodu rozhodne neskúšajte. Vašej fasáde by to mohlo priniesť viac škody než úžitku.

Moderná fasáda si pýta moderné riešenie

Takisto, ako postupujú najnovšie trendy v omietkach alebo celkovo v nehnuteľnostiach, aktuálne už napredujú aj spôsoby, akým sa o ne treba starať. Zatiaľ najoverenejším a najúčinnejším spôsobom starostlivosti je jednoznačne čistenie fasád od profesionálnej firmy. Títo skúsení ľudia dodajú vašej fasáde presne to, čo potrebuje, nič viac, nič menej.

Koľko vás bude stáť čistenie fasády od profesionálnej firmy?

Bojíte sa aká suma vám bude musieť odísť z účtu po ich zásahu? Mnoho ľudí to možno prekvapí, no v porovnaní napríklad s novou omietkou či opravou fasády, ktorá by mohla byť nutná práve po neskúsenom zásahu, je takéto čistenie fasád podstatne šetrnejšie nielen k vašej fasáde, ale aj k vašej peňaženke.

Neváhajte teda a rezervujte si termín, pretože tí najlepší profesionáli majú v dnešnej dobe „vybookované“ aj na niekoľko mesiacov dopredu.

You may also like