Hromadné podujatia? Len do 100 ľudí

by spravca

Vláda uvoľnila ďalší balík protiepidemiologických opatrení, ktorý sa konečne začal týkať aj hromadných podujatí. Budú tento rok diskotéky a koncerty či svadby? Zatiaľ len do 100 ľudí. Na problematiku sme sa pozreli trochu bližšie.

Festivaly tento rok nebudú

Na tlačovej konferencii sa naši zákonodarcovia vyjadrili, že tento rok veľké koncerty a festivaly s počtom účastníkov nad 1 000 ľudí pravdepodobne nebudú. Tento fakt musia prehryznúť najmä organizátori veľkých festivalov.

Počet ľudí by sa mal zvyšovať

Zabezpečenie eventov pravdepodobne dostane zelenú, ale len do určitého množstva ľudí. Očakávame, že o dva týždne bude maximálny počet ľudí na podujatí stanovený na 500 a o ďalšie dva týždne sa posunie na avizovanú tisícku, kde sa celé uvoľňovanie opatrení týkajúcich sa podujatí na čas zastaví.

Časenky na koncerty?

Jedným z riešení, ako umožniť návštevu koncertov väčšiemu počtu ľudí, by boli časenky. Jedna kapela by mohla odohrať napríklad 2 koncerty po sebe za jeden deň, čo pre väčšinu kapiel nie je nič nové. V tomto prípade by však oba koncerty odohrali v rovnakom klube.

Ako podporiť eventový biznis?

S uvoľnením opatrení a prvými podujatiami ich treba podporiť v najvyššej možnej miere. Navštevujte kiná, divadlá, koncerty aj iné podujatia a podporte svojich lokálnych interpretov a kluby. V opačnom prípade sa nám môže stať, že skrachujú a na Slovensku budeme hľadať nejaký spôsob zábavy márne.

Rok 2021 je otázny

Ako sa situácia vyvinie v budúcom roku? Dočkáme sa letných festivalov alebo sa kríza vráti a opatrenia budú ešte prísnejšie? Všetko už ukáže len čas. Zatiaľ sa však tešme z uvoľnených opatrení a správajme sa ďalej zodpovedne.

 

You may also like