Dajte zelenú inteligentnej domácnosti

by spravca

Smartfóny v dnešnej dobe nie sú určené len na telefonovanie a posielanie textových správ. V súčasnosti sa vďaka aplikáciám využívajú na ovládanie množstva elektronických spotrebičov a dokonca celých domácností. Inteligentné ovládanie sa dostáva čoraz viacej do popredia. Vďaka nemu nielen ušetríte, ale aj ochránite svoj dom alebo byt.

Inteligentná domácnosť na dosah ruky

Inteligentná alebo smart domácnosť vám uľahčí každodenný život a množstvo činností v domácnosti zautomatizuje. Vďaka mobilu viete takmer všetko vo svojom príbytku ovládať na diaľku v reálnom čase alebo dokonca v predstihu. Pri vyššej investícii a vďaka smart technológiám niekedy nie je nutné ani uvedené ovládanie telefónom. Inteligentná domácnosť sama vyhodnotí potrebu zhasnutia svetla, zapnutia kúrenia alebo uzamknutia dverí. Vďaka dômyselne rozmiestneným senzorom je možné kontrolovať všetku energiu alebo dokonca aj takú maličkosť akou sú zatienené okná. Stačí senzor pri oknách, ktorý na základe slnečného žiarenia zatiahne žalúzie. Hlavná riadiaca jednotka je mozgom domu a senzory jej pomáhajú mať pod kontrolou všetko dianie. Na základe vami zadaných parametrov vie nastaviť požadovanú teplotu kúrenia alebo vychladiť miestnosť. Dokonca vyhodnotí potrebu nákupu potravín podľa voľného priestoru v chladničke. Ráno vás upozorní na všetky stretnutia v práci alebo vám pripomenie vyzdvihnutie detí z krúžkov. Všetko na čo si spomeniete je pre smart ovládanie domácnosti maličkosťou. Potrebné je však napojenie elektriny na spotrebiče a na hlavice kúriacej jednotky. Smart domácnosť sa dá nainštalovať do nových, ale i starých domov a bytov.

Množstvo výhod inteligentnej domácnosti

Pomocou smart domácnosti už navždy budete mať pod kontrolou všetko dianie vo vašom dome. Zaistní vám úsporu energií, komfort, pohodlie a bezpečnosť. Energie usporíte na svietení, na vykurovaní, chladení alebo vypnutí nepotrebných spotrebičov. Samozrejmosťou je ovládanie vysávača alebo robotickej kosačky. Dokonca sa môžete poradiť so svojou chladničkou, čo máte večer variť. Bezpečnostné senzory vás upozornia na otvorenie dverí a neželané návštevy. Zároveň sa postarajú o ochranu majetku pred požiarom alebo vytopením. Celé ovládanie je veľmi jednoduché a zvládne ho každý. Aplikácie v smartfónoch sa naučíte využívať intuitívne. Už nikdy viacej sa nevrátite z polcesty v pomykove, či ste vypli svetlo alebo zamkli dvere. Všetko zaleží od vašich finančných možností. Rozhodnúť sa môžete pre inteligentnú domácnosť riadenú cez WIFI systém, senzory, kamery alebo audiosystémy. Centrálny mozog t.j. hlavná riadiaca jednotka sa dá napojiť na mobil, tablet, notebook i stolový počítač. Prístup k údajom a ovládaniu tak máte zabezpečený v práci, pri nákupoch i na dovolenke. Inteligentná domácnosť je neoceniteľným pomocníkom, ktorého si rýchlo obľúbite.

 

 

 

 

 

You may also like