Chcete sa stať pilotom? Takto zistíte či je lietanie to pravé pre vás

Chcete sa stať pilotom? Takto zistíte či je lietanie to pravé pre vás

by spravca

Sny si treba plniť. Niektoré sny sa zdajú byť nereálne, ale keď na nich zapracujete, zmenia sa na skvelú skutočnosť. Snom veľa mužov je stať sa pilotom. Riadiť veľké lietadlo, mať v rukách všetkých pasažierov a tešiť sa zo spoločnosti letušiek je nádherná predstava. Snívate o lietaní, ale neviete či by lietanie bolo zamestnanie vhodné pre vás? Staňte sa pilotom na skúšku a uvidíte, ako vás lietadlá poslúchajú.

Ako sa stať pilotom

Na pilotovanie lietadiel potrebujete získať pilotný preukaz, ktorý vydáva Letecká amatérska asociácia. Na získanie preukazu je nutné absolvovať kurz s praktickou a teoretickou časťou. Pre pilotovanie dopravného lietadla potrebujete akýsi vyšší stupeň preukazu. Opäť budete chodiť na výcvik, ktorý organizujú súkromné spoločnosti s licenciou. Výcvik trvá skoro rok. Jeho súčasťou je približne 100 hodín teórie a 45 hodín praxe. Je lietanie to pravé pre vás? Pred zaplatením kurzovného si overte vaše zručnosti. Máte viac možností, ako si lietanie vyskúšať.

Lety a pilotovanie na skúšku

Pilotovať na skúšku môžete menšie i väčšie lietadlá a dokonca stíhačku.

Letecký simulátor

Prvou možnosťou, ako si overiť či dokážete pilotovať lietadlo, je letecký simulátor. Letecký simulátor sa najčastejšie kupuje formou zážitkového poukazu. Simulátor sa predáva aj ako darčeky pre dvoch. V kokpite sa budete cítiť ako v reálnom lietadle, je dokonalou replikou veľkých lietadiel.

Let rogalom

Rogalo síce nie je o pilotovaní, ale zistíte, ako sa cítite vo vzduchu a overíte si vašu odvahu lietať v otvorenom priestore. Ako skúška lietania je let rogalom skvelým začiatkom pred reálnym pilotovaním.

Let vetroňom

Vetroň je bezmotorové lietadlo, ale má kabínu a riadiacu jednotku. Vo vetrone je možné zistiť či vám nerobí problém pomalšie lietanie v menších výškach. Pohľad na krajinu pod vami a ľahké unášanie vetrom je perfektný zážitok

Let menším lietadlom

V menšom lietadle môžu sedieť až traja pasažieri a pilot. Do rúk dostanete celé riadenie lietadla. Pilot vás bude navigovať a pomáhať v náročnejších situáciách.

Let stíhačkou

Najvyšším stupňom pilotovania na skúšku je let stíhačkou. V stíhačke zažijete akrobatické kúsky, vyskúšate pilotovanie stíhačky a 6G preťaženie. Po takomto zážitku si budete stopercentne istí či lietanie váš žalúdok a nervy vydržia.

 

 

 

You may also like