Aké sú rozhodujúce kritéria pri výbere vchodových dverí?

Aké sú rozhodujúce kritéria pri výbere vchodových dverí?

by spravca

Výber nových vchodových dverí sa môže zdať ako jednoduchá úloha, avšak len do momentu, kým neuvidíte ponuku štýlov, typov, farieb a veľkostí! V súčasnosti je toľko možností, že môže byť skutočne náročné vedieť, kde začať, nehovoriac o tom, ktoré z dverí budú pre vás tou najlepšou voľbou. Čo je nevyhnutné všímať si pri ich výbere? Je dôležité klásť dôraz na cenu, bezpečnosť či typ materiálu?

Presklenie na vchodové dvere – áno či nie?

Možno si želáte omnoho viacej svetla vo svojom dome, čo znamená, že vám zrejme pevné vchodové dvere bez presklenia už jednoducho nevyhovujú. Ideálne budú tie, ktoré majú ozdobné sklo, prípadne presklenie, ktoré prepustí dostatok prirodzeného svetla do chodby, kuchyne či predsiene. Môže ísť o ideálnu voľbu najmä do domov, ktoré chcete nejakým spôsobom ozvláštniť. Naopak, drevené okná a plné vchodové dvere sú vhodné všade tam, kde sa kladie dôraz na tradície, ale zároveň nadčasovosť.

Bezpečnosť vchodových dverí

Masívne skonštruované dvere majú tendenciu byť bezpečnejšie ako štandardné plastové dvere či dvere s veľkými presklenými panelmi. Pretože bezpečnostné dvere nie sú len ochranným elementom, ich dizajn a technologické vybavenie sú neobmedzené, pričom sú ideálnou voľbou do domov, bytov, ale tiež reprezentatívnych budov, v ktorých sa kladie dôraz na prvotriednu bezpečnosť a ochranu.

Cena – záruka kvality?

Pokiaľ ste sa rozhodli, aký typ materiálu bude pre vás najvhodnejší, pričom ste si ujasnili, či zvolíte bezpečnostné alebo protipožiarne dvere, nezabudnite si stanoviť cenový rozpočet. Už dávno neplatí to, že čím je výrobok drahší, tým je aj kvalitnejší. Síce nie je žiadnym tajomstvom, že za kvalitu treba v dnešnej doplatiť, obzvlášť za prvotriedny materiál, precízne spracovanie a odbornú inštaláciu. Spomínaná inštalácia okien i dverí je taktiež veľmi kľúčová, keďže ovplyvňuje ich celkovú funkčnosť.

 

You may also like