Maséri pozor! Pohodlné a funkčné masážne lehátko je základ úspešného podnikania

Maséri pozor! Pohodlné a funkčné masážne lehátko je základ úspešného podnikania

by spravca

Keď chceme hovoriť o masážnom stole, musíme začať zo strany klienta, ktorý si u maséra na stôl ľahne. Veľa ľudí z vlastnej skúsenosti vie, že ani tá najodbornejšia masáž niekedy nestačí, keď má masér vo svojom salóne nepohodlný masážny stôl. Takáto masáž je utrpením a klient len čaká, kedy skončí. Maséri pozor! Pri výbere masážneho stola musíte zhodnotiť hneď niekoľko parametrov, ktoré vám spríjemnia prácu a poskytnú klientovi žiadaný komfort.

Zo strany maséra – masírujete doma, v salóne alebo jazdíte za klientmi?

Najskôr si posvieťme na to, aby bol masážny stôl vybraný adekvátne k vášmu spôsobu vykonávania masáži. Niektorí maséri si zariadia vlastný salón a iní navštevujú klientov priamo doma. To, kde budete masáž robiť je na vašom uvážení. Vybudovať si pevnú základňu klientov dokážete obomi spôsobmi. Pre vás znamená výber miesta podnikania to, že si musíte vybrať adekvátne masážne lehátko. V prípade mobilných masáží musí byť lehátko skladacie.

Osobným automobilom by ste predsa pevné lehátko nedokázali previezť. Zároveň musí byť toto lehátko vyrobené z ľahších materiálov. Preto je lepšie kúpiť kovové ako drevené masážne lehátka. Ideálne sú masážne stoly vyrobené z hliníka. Pozor na to, aby mali čo najmenej skrutiek, ktoré časom povolia a stôl začne vŕzgať. Pre vaše pohodlie a pohodlie hendikepovaných klientov investujte do stola, ktorý sa dá výškovo regulovať. V neposlednom rade zvážte to, akú nosnosť bude lehátko mať. Iste budete masírovať ľudí s rôznou váhou a rátať musíte tiež s tlakom vášho vlastného tela.

Zo strany klienta – komfortné čalúnenie a polohovateľná konštrukcia

Čalúnenie masážneho lehátka rozhoduje o tom, ako sa bude klient cítiť a ako dlho vám lehátko vydrží. Najpríjemnejší je dotyk s pravou kožou, za ktorú si budete musieť priplatiť. Koža však vydrží neskutočne dlho a odolá aj väčšiemu tlaku, ale nesmie sa príliš často dostať do styku s potom. Ten pôsobí na kožu agresívne a časom ju zničí. Existujú lehátka so špeciálnym čalúnením, ktoré nezničí chémia a ani už spomínaný pot. Možno vás bude lákať stôl vyplnený mäkším molitanom. V tomto prípade sa pripravte na to, že sa veľmi rýchlo vyleží.

Molitan vo vnútri lehátka musí byť zložený z viacerých vrstiev a skôr tvrdší. Pre klienta sú najviac pohodlné lehátka rozdelené na časti, ktoré sa dajú polohovať. Využijete ich pri rôznych druhoch masáží. Dobre si premyslite aj šírku lehátka. Minimum pre pohodlie klienta je 80 cm. K lehátkam je možné zakúpiť príslušenstvo pre uľahčenie práce a pre väčšie pohodlie klienta. Ide napríklad o podhlavník alebo opierky pre ramená. Doplnky a masážne stoly najvyššej kvality ponúka e-shop inSPORTline. InSPORTline je zárukou, že si vyberiete a neoľutujete.

 

 

You may also like