Ako postupovať pri výbere poťahov do auta?

Ako postupovať pri výbere poťahov do auta?

by spravca

Výber poťahov do auta sa môže zdať ako jednoduchá úloha, no v skutočnosti existuje mnoho faktorov, ktoré je potrebné zvážiť. Poťahy dodávajú interiéru vozidla charakter, dokážu ho úplne zmeniť a tiež chrániť sedadlá pred znečistením i zničením. Ako postupovať pri výbere poťahov do auta, aby ste boli spokojní s ich vzhľadom, funkčnosťou a odolnosťou?

Elegancia alebo odolnosť?

Tak ako existujú lacné pneumatiky a ich protiklad drahé, aj poťahy kúpite v rôznej cenovej hladine. Od ceny sa následne odvíja ich odolnosť. Pred tým, ako začnete hľadať poťahy, je dôležité si ujasniť, aké sú vaše priority. Chcete poťahy, ktoré sú predovšetkým štýlové a elegantné? Alebo hľadáte poťahy, ktoré sú odolné a ľahko sa čistia? Možno máte deti alebo domáce zvieratá a potrebujete poťahy, ktoré vydržia aj drsnejšie zaobchádzanie.

Poťahy do auta sa vyrábajú z rôznych materiálov podobne ako nájdete v obchodoch kovové alebo hliníkové disky. Ide o materiály ako koža, syntetika alebo vlna. Kožené poťahy sú luxusné a odolné, ale môžu byť drahé a tiež náročné na údržbu. Látkové poťahy sú pohodlné a priedušné. Ich negatívom je, že sa rýchlo ušpinia a opotrebujú. Syntetické poťahy sú cenovo dostupné a ľahko sa čistia, ale nemusia byť také odolné ako kožené alebo látkové poťahy. Vlnené poťahy sú teplé a pohodlné, ale aj drahé a ich nevýhodou je problematické čistenie.

Zvážte dizajn a overte si veľkosť

Poťahy do auta by mali ladiť s celkovým vzhľadom vášho auta. Ak si nie ste istí, akú farbu alebo dizajn vybrať, univerzálne sú šedé a béžové poťahy. Niektoré z modelov majú vzory, niektoré sú s printom loga značiek vozidiel a dodajú hlavne športovým vozidlám trendový vzhľad.

Je dôležité vybrať si poťahy, ktoré správne sedia na sedadlách. Ak sú poťahy príliš malé, môžu sa natiahnuť a roztrhnúť. Ak sú príliš veľké, pokrčia sa a budú vyzerať neupravene. Väčšina predajcov autopoťahov ponúka poťahy v rôznych veľkostiach, aby ste mohli vybrať tie, ktoré najlepšie sedia na rozmer sedadiel vášho vozidla. Pred kúpou premerajte všetky sedadlá a kúpte poťahy presne podľa ich veľkosti.

Poťahy do auta s pridanou hodnotou

Niektoré poťahy do auta ponúkajú dodatočné funkcie ako napríklad vyhrievanie, chladenie alebo masáž. Je dôležité vybrať poťahy do auta od renomovaného predajcu. Veď aj u pneumatík dáte prednosť značke, ktorú poznáte, napríklad pneumatiky kormoran by ste iste kúpili skôr ako neznámu čínsku značku. Známy výrobca je zárukou, že dostanete kvalitný produkt, ktorý bude dobre sedieť a vydrží. Pomôžu aj recenzie od zákazníkov a skúsenosti iných motoristov.

 

 

You may also like