4 rady, ktoré vám pomôžu pri výbere bazéna SWIM SPA

4 rady, ktoré vám pomôžu pri výbere bazéna SWIM SPA

by spravca

Bazén s protiprúdom swim spa je zárukou kvalitného plaveckého tréningu, rekreačného plávania i hydromasáže, pretože má integrované masážne trysky.

SWIM SPA je bazén s protiprúdom a masážnymi tryskami, ktorý je stvorený na využívanie počas celého roka v interiéri i exteriéri. V chladných mesiacoch roka môže mať voda teplotu až príjemných 36 stupňov Celzia. Závisí to od vašich preferencií. Bazén s protiprúdom tak poskytuje ideálny priestor nielen na plávanie, ale aj oddych.

Súčasťou swim spa USSPA sú integrované masážne trysky, nachádzajúce sa na bazénových schodoch. To znamená, že po plaveckom tréningu, alebo po náročnom dni v práci máte príležitosť dopriať si hydromasáž ako vo vírivke.

Ako si vybrať bazén s protiprúdom, ktorý bude dokonale vyhovovať vašim potrebám?

Premyslite si, kde swim spa umiestnite

Bazén s protiprúdom je vhodný na umiestnenie do interiéru i exteriéru. Jednou z jeho predností je to, že vyžaduje iba minimálnu stavebnú predprípravu, čo sa o bežných bazénoch povedať nedá. Môže byť čiastočne, alebo úplne zapustený do zeme. Najpraktickejšie je swim spa zapustiť do zeme, pretože má vnútorne tvarované schodisko.

Avšak problémom nie je ani inštalácia na železobetónovú dosku. Všetko závisí od vašich preferencií, priestorových možností i rozpočtu.

Vyberte si prvotriedneho výrobcu a predajcu

Na trhu nájdete širokú ponuku bazénov od rôznych výrobcov. Skôr, ako si začnete vyberať konkrétny model, zvoľte si prvotriedneho výrobcu. Známe a overené sú značky USSPA a Jacuzzi, ktoré patria k svetoznámej špičke v oblasti produkcie wellness a spa produktov.

Značka USSPA je zaujímavá tým, že nie je veľkovýrobou. Sústreďuje sa na zákazkovú produkciu a individuálny prístup. Dôraz kladie nielen na technológie, ale aj dizajn a komfort. Swim spa od USSPA určite nesklame ani tých najnáročnejších.

Keď sa povie vírivka, väčšina ľudí si ju spája so značkou Jacuzzi, ktorá je lídrom na trhu s jacuzzi. Na svojom konte má obrovské množstvo patentov. Avšak výrobca sa venuje aj výrobe špičkových bazénov s protiprúdom. Okrem iného ich charakterizuje výkonná protiprúdová technológia a hydromasážne trysky.

Okrem značky je dôležité nájsť predajcu, ktorý poskytuje kompletný servis. To znamená, že vám pomôže s výberom konkrétneho bazéna, zodpovie vám všetky otázky, realizuje inštaláciu, záručný i pozáručný servis. Firma HOTTUB Sauna & Wellness je tým pravým.

Samotná inštalácia netrvá dlhšie ako dva dni. Prvý deň profesionáli z tejto firmy  bazén zapoja a napustia. Druhý deň sa venujú jeho sprevádzkovaniu a zaškoleniu. Večer si môžete užívať plávanie i hydromasáž.

Zvoľte si model, ktorý splní vaše požiadavky

Bazény s protiprúdom USSPA a Jacuzzi sa od seba líšia veľkosťou, dizajnom i použitými technológiami. Popremýšľajte nad tým, aké požiadavky by mal swim spa spĺňať, teda čo je pre vás dôležité.

Napríklad bazény swim spa USSPA disponujú nadčasovým dizajnom. Na prvý pohľad zaujme bezúdržbový kabinet z odolného dreva. Termokryt možno zdvíhať pomocou manuálneho alebo automatického zdviháka termokrytov. Výhodou je aj energetická nenáročnosť a jednoduchá údržba.

Bazény s protiprúdom swim spa Jacuzzi poskytujú príležitosť venovať sa plávaniu i cvičeniu vo vode. Trysky PowerPro vytvárajú jemný a predvídateľný prúd, takže sa nemusíte báť turbulencií. Napríklad Jacuzzi J-16 charakterizuje rýchlosť prúdu až do 10 km/h.

Nezabudnite na doplnky

Jednotlivé modely swim spa sa od seba líšia nielen použitými technológiami, ale aj príslušenstvom. Bazény swim spa USSPA i Jacuzzi charakterizuje široká výbava, v ktorej je všetko potrebné pre celoročné využívanie bazéna. Ak máte nejaké špeciálne požiadavky, konzultujte to s predajcom. Praktické sú napríklad držiaky na uteráky, podnosy či madlá. Tie môžete umiestniť do časti bazéna, kde sa nachádza vírivka.

 

 

 

 

 

You may also like